Satya Prakash
Uncategorised

କନ୍ୟା ରତ୍ନ

satya
କନ୍ୟା ରତ୍ନBy ସତ୍ୟ ପ୍ରକାଶ ସେଠୀସନ୍ତାନ ସନ୍ତତି କାମନା କରନ୍ତିସବୁ ପିତା ମାତା ସତେହେଲେ କିନ୍ତୁ ପୁତ୍ର ସନ୍ତାନଟି ପାଇଁକାହିଁକି ଉଦବେଗ ଏତେ।।ଆଜି ବି ପୁରୁଷ ନାରୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରେଫରକଟି ବାରି ହୁଏପୁରୁଷଠୁଁ କିଆଁ ନାରୀର
Uncategorised

ରୋଜି ଡେ

satya
ରୋଜି ଡେ କ୍ୟାନସର୍ ଏକ ଦୁରାରୋଗ ବ୍ୟାଧିସହଜେ ହେଉନି ଭଲତଥାପି ପ୍ରୟାସ ଜାରି ରହି ଅଛିଦେଖିବାକୁ ବାକି ଫଳ।।ମିଳେନିୟମ ରୋଜି ବିରାଟ ଧନୀକତଥାପି ପୀଡ଼ିତ ରୋଗେକୋଟି କୋଟି ଟଙ୍କା ଖର୍ଚ୍ଚ କରି ମଧ୍ଯରକତ କର୍କଟ
Uncategorised

ଦରମା

satya
ସମାନ ଦରମାBy ସତ୍ୟ ପ୍ରକାଶ ସେଠୀବିଛଣା ଛାଡି ମୁଁ ଦାଣ୍ଡକୁ ଆସିଲିଦେଖିଲି ସୂର୍ଯ୍ୟର ଆଭାସ୍ଵର୍ଣ୍ଣାଭ କିରଣ ବିଛୁରି ପଡିଛିଆହାଃ କି ସୁନ୍ଦର ଶୋଭା ।।ପୂର୍ବ ଆକାଶଟା ରକ୍ତିମ ଦିଶୁଛିସିନ୍ଦୂରା ପଡୁଛି ଫାଟିଶୁଲି ଶୁଲିଆ ତ
Uncategorised

ଚଢେଇ

satya
ଚଢେଇBy ସତ୍ୟ ପ୍ରକାଶ ସେଠୀସକାଳୁ ସକାଳୁ ବିଛଣାରୁ ଉଠିଦେଖିଲି ଚଢେଇ ଦଳେଖାଇ ହେଉଛନ୍ତି ବୁଲି ଲାଗୁଛନ୍ତିଅନ୍ନ ଖୋଜୁଛନ୍ତି ବେଳେ।।କିଚିରି ମିଚିରି ଶବ୍ଦରେ ତାଙ୍କରନିଦ ଯାଉଥିଲା ଥିଲା ଭାଙ୍ଗିଭାବିଲି ଫିଙ୍ଗିବି ଟେକା କି ପଥରପାରିଲିନି ବସା
Uncategorised

ନଦୀ ଦିବସ

satya
ବିଶ୍ଵ ନଦୀ ଦିବସLast Sunday SeptBy ସତ୍ୟ ପ୍ରକାଶ ସେଠୀନଦୀ ସଭ୍ୟତାଟି ପ୍ରାଚୀନତମ ଯେସଭ୍ୟତାର ଅଭ୍ୟୁଦୟସମ୍ଭବ ଥିଲା ସେ ନଦୀ କୂଳେ ଦିନେଏବେ ସିନା ଯତ୍ର ତତ୍ର। ।ନଦନଦୀ ଭରା ଭାରତ ଭୂଖଣ୍ଡପୃଥିବୀର ତିନି
Uncategorised

ପ୍ରଣବଦା

satya
ପ୍ରଣବ ମୂଖାର୍ଜୀBy ସତ୍ୟ ପ୍ରକାଶ ସେଠୀପ୍ରଣବ ମୂଖାର୍ଜୀ ଥିଲେ ପୁର୍ବତନଭାରତର ରାଷ୍ଟ୍ରପତିବିଚକ୍ଷଣ ବୁଦ୍ଧି ବଳିଷ୍ଠ ବ୍ୟକ୍ତିତ୍ଵଅତି ପ୍ରତ୍ୟୁତ୍ପନ ମତି।।ହଠାତ୍ ଦେହାନ୍ତ ଖବର ଦୁଃଖଦଦେଶକୁ ଶକତ ଧକ୍କାଭଗବାନ ଲୀଳା ସ୍ରୁଷ୍ଟି ସଂରଚନାଅଦୃଷ୍ଟ ହାତରେ ବନ୍ଧା।।ପ୍ରଣବ ମୂଖାର୍ଜୀ
Uncategorised

ଖାଦ୍ୟ ଦିବସ

satya
ଖାଦ୍ୟ ସୁରକ୍ଷା ଦିବସBy ସତ୍ୟ ପ୍ରକାଶ ସେଠୀଜାଣିଛ କି ବନ୍ଧୁ ଏକ ତୃତୀୟାଂଶଖାଦ୍ୟ ପଦାର୍ଥ ଯେ ନଷ୍ଟଟିକିଏ ସଚେତ ସଚେତନ ହେଲେପାଇବାନି ଆନ୍ନ କଷ୍ଟ।।କୋଭିଡ କାଳର ମହାମାରୀ ହେତୁଖାଦ୍ୟାଭାବ ଯାଏ ବଢ଼ିହା ଅନ୍ନ ଚିତ୍କାର
Uncategorised

ବ୍ଲାକ୍ ଟପ୍

satya
ବ୍ଲାକ୍ ଟପ୍—-by ସତ୍ୟ ପ୍ରକାଶ ସେଠୀଚାଇନା ସାଙ୍ଗକୁ ପାକିସ୍ଥାନ ମିଶିଯୁଦ୍ଧ କରିବାକୁ ମନହେଲେ ଭାରତକୁ ଦେବା ପରାଭବସହଜ ହେବନି ଧନ।।ଚାଇନା ଭାରତ ମୁହାଁମୁହିଁ ଆଜିସୀମାନ୍ତରେ ସୈନ୍ୟ ଦଳବ୍ଲାକ୍ ଟପ୍ କଲା କବଜା ଭାରତଦେଖାଇଲା ନିଜ
Uncategorised

ଶାନ୍ତି

satya
ଶାନ୍ତି ଦିବସ 21/9By ସତ୍ୟ ପ୍ରକାଶ ସେଠୀଯୁଦ୍ଧ ବିରତିକୁ ଶାନ୍ତି ଓ ଅହିଁସାଆହ୍ଵାନ ଜାତି ସଂଘରଆଜିର ଏ ବିଶ୍ଵ ଶାନ୍ତି ଦିବସରେଶାନ୍ତି ପାଇଁ ଦିଅ କର।।ଆହେ ବିଶ୍ଵବାସୀ ପରିଜନ ବର୍ଗଶାନ୍ତି ବିନା ନାହିଁ ଗତିଶାନ୍ତିରେ
Uncategorised

ଓଜନ ସ୍ତର

satya
ଓଜନ ସ୍ତରBy ସତ୍ୟ ପ୍ରକାଶ ସେଠୀମୋଣ୍ଟରିଲ ଚୁକ୍ତି ଅନୁଯାୟୀ ପରାଆରୋଗ୍ୟ(heal) କରିବା ଆମେଓଜନ ସ୍ତର ଯେ କମୁଥିଲା ବେଳେପ୍ରତିକାର କଥା ଯମେ।।ବାୟୁ ମଣ୍ଡଳରେ ମୁଖ୍ୟ ବୈଭବ ଯେଓଜନ ସ୍ତରଟି ଜାଣେଯାହାର ସୁରକ୍ଷା ହୋଇ ନପାରିଲେବିପଦ

Login

X

Register